O nas

Legnicka Szkoła Tenisa "TENISFAN" została założona w 1989 roku jako pierwsza prywatna szkoła tenisa w Polsce.
Przez cały rok na kortach i halach Legnicy uczymy gry w tenisa oraz prowadzimy zajęcia usprawniające ruchowo. Działamy w myśl hasła "Tenisfan to zabawa - aktywny wypoczynek - sport !" W naszych zajęciach uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli. Z roku na rok rośnie grono naszych sympatyków. Od 2000 roku prowadzimy również zajęcia w legnickich przedszkolach z 4, 5 i 6 letnimi dziećmi /mini-tenis/.

Najbardziej uzdolnione dzieci trafiają do grup szkolonych pod kątem sportu wyczynowego. Nasi wychowankowie Ula Braniecka i Marcin Szymczak to wielokrotni reprezentanci kraju i Mistrzowie Polski. Do czołówki w Polsce należeli Justyna Majsnerowicz i Grześ Sułek, na Dolnym Śląsku do najlepszych należeli Maciej Szymczak, Łukasz Nazarewicz, Michał Mikołajczak i Wojtek Mikołajczak. O naszych sukcesach i działalności wielokrotnie pisała prasa regionalna i ogólnopolska, gościliśmy także w programach telewizyjnych.
Nasza praca i jej wyniki zostały docenione. W XXVII Plebiscycie organizowanym przez tygodnik "Konkrety", w gronie najpopularniejszych trenerów Zagłębia Miedziowego trener Paweł Mikołajczak zajął III miejsce.

Popularyzując tenis w naszym mieście byliśmy organizatorami takich imprez jak:
* "...i ty możesz zostać Fibakiem"
* Turnieje Rodzinne
* Turnieje z okazji Dnia Dziecka oraz Mistrzostwa Legnicy dla dzieci w tenisie 
* Grand Prix TENISFAN dla dzieci
* Mistrzostwa Legnicy Biznesmenów
* Legnicka Liga Tenisowa Amatorów i wiele innych.

Wciąż się rozwijamy.  Jesteśmy organizatorami wakacyjnych obozów "Przygoda, sport i ..." z bardzo ciekawą ofertą. Posiadamy wszelkie kwalifikacji i uprawnienia z zakresu sportu i rekreacji, a także zezwolenie/koncesję w zakresie działalności turystycznej. Mamy wiele atrakcyjnych pomysłów i propozycji, z którymi Was systematycznie zapoznajemy.
Zapraszamy Was do skorzystania z atrakcji na naszym obiekcie Sportfan CLUBU i Kawiarni VINCERO na Stadionie Miejskim przy Aleja Orła Białego 1.
Organizujemy niezapomniane imprezy urodzinowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz imprezy integracyjne dla firm. Posiadamy atrakcyjny program "Na sportowo i wesoło" dla szkół i przedszkoli.

Współczesny tenis cieszy się ogromną popularnością we wszystkich zakątkach świata.  Miliony ludzi przez cały rok uprawiają tą piękną dyscyplinę sportu.  Dzięki swym walorom tenis jest stawiany w gronie dyscyplin najwszechstronniej oddziaływujących na ludzki organizm. Tenis to wspaniała zabawa, aktywny wypoczynek i styl życia. 

Kadra

Paweł Mikołajczak

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener tenisa II klasy, instruktor pływania, ratownik WOPR, instruktor gimnastyki.

Jako zawodnik reprezentant GKS "Chełmiec" Wałbrzych, GKS "Zagłębie" Wałbrzych. Jako trener pracował w SKS "Warszawianka" Warszawa, MKS "Zagłębie" Lubin /II i I liga/, LTSR Legnica, MOS Legnica, od 1989 roku prowadzi Legnicka Szkołę Tenisa TENISFAN. Współzałożyciel klubu fitness Centrum Aktywności Ruchowej 48 w Legnicy i dwukrotny laureat prestiżowej nagrody Lew Legnickiego Biznesu 2008 i 2009 roku. Właściciel Sportowego Punktu Przedszkolnego "Sportfanek" www.sportfanek.pl/

Największe sukcesy trenerskie to:
-zdobycie tytułu Mistrza Polski z drużyną młodzików "Zagłębia" Lubin i dwukrotnie III-go miejsca na mistrzostwach Polski z drużyną juniorów.
-Ula Braniecka i Marcin Szymczak to wychowankowie i wielokrotni Mistrzowie Polski. 
-III miejsce w XXVII Plebiscycie na najpopularniejszego trenera Zagłębia Miedziowego organizowanym przez Tygodnik KONKRETY.

Michał Mikołajczak

Instruktor tenisa, były zawodnik, uczestnik wielu szkoleń dotyczących tenisa, sportu, rekreacji i usług fitness, absolwent PWSZ kierunek Turystka i rekreacja.